0850 304 27 40
  • BIST: 70.244 %2,44
  • Dolar: 3,0076 %-0,18
  • Euro: 3,2546 %-0,74
  • Altın: 106,23 %-0,40
19-06-2018 11:47 Kategori: TEKNOLOJİ

Google Şirketinden Uber'e Bir Darbe

Google Şirketinden Uber'e Bir Darbe
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Son dönemlerde en fazla tartışma yaratmış olan servislerinin ilk sırasında gelmekte olan Uber'le ilgili çok kritik bir gelişme daha yaşanmış oldu. Ülkemiz içerisinde de çok büyük olaylara sebep olan Uber’in Google Maps ile iş ortaklığı bitirildi. "

Son  dönemlerde en fazla tartışma yaratmış olan servislerinin ilk sırasında gelmekte olan Uber'le ilgili çok kritik bir gelişme daha yaşanmış oldu. Ülkemiz içerisinde de çok büyük olaylara sebep olan Uber’in Google Maps ile iş ortaklığı bitirildi.

Uber kullanmakta olanların bildiği ve en fazla kullandığı özelliklerden bir tanesi olan Google Maps üstünden araç çağırma yapabilme özelliği, Google şirketi tarafından resmen bitirildi.

Bilinmekte olduğu gibi, Google Maps üstünden, bulunmuş olduğunuz yere uygulama üzerinden çıkmadan bir tane Uber aracı çağırabilmek olanaklıydı. Fazlasıyla pratik bir kullanım sunmakta olan bu özellik, artık kullanılmayacak. Google Maps ile alakalı uygulama desteği de komple kesilmedi.

Google şirketinin Google Maps üstünden vermiş olduğu destek 2 hamleli olabilecek biçimde sürüyor. Artık, Google Maps üstünden bir araç çağırmayı istediğinizde, sizi direkt olarak uygulamaya yönlendiriyor olacak.

Google şirketinin almış olduğu bu kararı, 2 uygulama arasında yer alan entegrasyonu komple bitirmeyecek. Çağırmış olduğunuz Uber aracının yeriyle beraber konumunu takip edebiliyor olacaksınız. Buna ek bir şekilde araç çağırma ihtiyacınız olduğu zaman, Google Maps üstünden etrafınızda yer alan müsait araçları görebiliyor olacaksınız.

Google şirketinin almış olduğu bu kararın altında yatmakta bulunan nedenler ise halen bilinmemekte. Yakın bir zaman içerisinde Google  şirketi tarafından bir açıklamanın yapılması beklenmekte. Dünya çapında çok zor günler geçirmekte olan firmanın, bu durum karşısında göstereceği tutumu da  çok büyük  bir merak konusu.Bu haber 118 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

52.2%

30.4%

8.7%

8.7%

PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ