0850 304 27 40
  • BIST: 70.244 %2,44
  • Dolar: 3,0076 %-0,18
  • Euro: 3,2546 %-0,74
  • Altın: 106,23 %-0,40
20-06-2018 12:30 Kategori: SİYASET | Bölge: İç Siyaset

İzmir İline Teknoloji Üssü Kurulacağını Açıkladı

İzmir İline Teknoloji Üssü Kurulacağını Açıkladı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden İzmir iline kurulacak teknoloji üssüne yönelik olarak bir paylaşım yaptı "

Cumhurbaşkanı  görevinde bulunan Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden İzmir iline kurulacak  teknoloji üssüne yönelik olarak bir paylaşım yaptı

''İzmir iline bir teknoloji üssü inşa edeceğiz. Elektronik ile birlikte kimya ve  de bilişim  odağına sahip projelerimiz ile Ege Bölgesi ve de  Türkiye küresel ölçek içerisinde rekabetçi olacak. Zaman artık bilişim zamanı. Zaman Türkiye zamanı.'' şeklindeki ifadesine yer veren Erdoğan, projeye  yönelik detayların yer almış olduğu görseli de açık bir şekilde paylaştı.

''Teknolojide Milli Atılım'' başlığı ile hazırlanmış olan görsel içerisinde, ulusal ve de uluslararasındaki Ar-Ge ile inovasyon kuruluşlarının yer almış olduğu, yakın çevresiyle yeni bir  ekosistem oluşturmuş olan, üretecek olduğu teknoloji ve  de ürünlerle ülke ekonomisine  çok belirgin  bir katma değer kazandırmış olan, uluslararası alanda bir rekabet edebilecek bir teknoloji  üssünün faaliyete geçirilecek olduğu belirtildi.

Proje dahilinde, kimya ile birlikte malzeme, elektrikli  teçhizat, sağlık bilimleri,  bilgisayar ve  de elektronik ile bilişimin, yeni odak teknolojiler olduğuna  işaret edilmiş olan görsel içerisinde, Gayri Safi Yurt İçi Hasıla'ya (GSYH) tam tamına 25 milyar lira  tutarında bir katkı  sağlayacak proje kapsamında toplamda 40.000 kişinin istihdam edilecek olduğu, firma sayısının  800 tane, toplamdaki yatırımın 1,4 milyar lira tutarında olacağı bilgisine de açık bir şekilde yer verildi.
 Bu haber 307 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

52.2%

30.4%

8.7%

8.7%

PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ