0850 304 27 40
  • BIST: 70.244 %2,44
  • Dolar: 3,0076 %-0,18
  • Euro: 3,2546 %-0,74
  • Altın: 106,23 %-0,40
16-06-2018 20:00 Kategori: SİYASET | Bölge: İç Siyaset

Dışişleri Bakanlığı Filistin İle BMGK Konusunda Açıklama Yaptı

Dışişleri Bakanlığı Filistin İle BMGK Konusunda Açıklama Yaptı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Birleşmiş Milletler Genel Kurulu içerisinde Filistin halkına bir korunma sağlanması konusundaki kararın kabul edilmesine yönelik Dışişleri Bakanlığı'ndan da bir açıklama gerçekleştirildi. "

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu içerisinde Filistin halkına bir korunma sağlanması konusundaki kararın kabul edilmesine yönelik Dışişleri Bakanlığı'ndan da bir açıklama gerçekleştirildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılmış olan açıklama içerisinde şu ifadeler bulunuyor;

Filistin'in Halkına Korunma Sağlanmasına yönelik kararın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu içerisinde çok büyük bir çoğunluk ile kabul edilmesinden çok büyük bir memnuniyet duymaktayız.

Uluslararasındaki toplumun sağduyulu durumdaki üyeleri bu karar ile yaşama hakkı ilk sırada olmak üzre en temel durumdaki haklarına yönelik çok ağır ihlallerin karşısında Filistin halkının hiç bir şekilde yalnız bırakılmayacak olduğunu, haksızlığa karşı hiç bir şekilde sessiz kalınmayacak olduğunu bir defa daha ortaya çıkartmıştır.

Haklı ve haksızın net çizgilerle birbirinden ayrılmış olduğu, uluslararasındaki toplumun vicdanını sızlatmakta olan bu şekilde bir hususta bazı Birleşmiş Milletler üyesinin bu  kararı desteklemeyip evrensel adaletin gereğini düzgün bir şekilde yerine getirmekten imtina etmesi fazlası ile düşündürücüdür.

Barışçı bir protesto gösterisinde bulunmuş olan Filistinli sivillere yönelik olan katliamın faillerinin hesap vermelerinin sağlanabilmesi ve gelecek dönemde benzeyen olayların tekerrürünün önlenmesi maksadıyla caydırıcılıkların tesis edilmesi amacıyla Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin hızlı bir şekilde kararın gereğini yerine getirebilmesini ve bu kapsamda uygulanabilir durumdaki öneriler geliştirmesini beklemekteyiz.

Türkiye bu hususta gelecek dönem içerisinde de atılacak adımların takipçisi olabilmeye, Filistin halkının yanında durabilmeyi de sürdürecektir.Bu haber 156 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

52.2%

30.4%

8.7%

8.7%

PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ