0850 304 27 40
  • BIST: 70.244 %2,44
  • Dolar: 3,0076 %-0,18
  • Euro: 3,2546 %-0,74
  • Altın: 106,23 %-0,40
16-06-2018 19:45 Kategori: SAĞLIK

Niçin Aç Olduğumuzda Sinirlenmekteyiz?

Niçin Aç Olduğumuzda Sinirlenmekteyiz?
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Açlık başladığı zaman ortaya çıkmış olan öfkenin tek suçlusu guruldamakta olan bir mide de olmayabilir. "

Açlık başladığı zaman ortaya çıkmış olan öfkenin  tek suçlusu guruldamakta olan bir mide de  olmayabilir. Yapılmış olan son araştırmaya bakılırsa açlık duygusuna eşlik etmekte bulunan negatif duyguların sıl  kaynağı açlığın kendinden fazla içinde bulunulmakta olan çevre  de olabilir.

Bir çok insan acıktığı zaman çok mutsuz, daha sabırsız, isteksiz  veyahut fazlasıyla sinirli olabilmekte. Çok yaygın bir durum olmasına rağmen açlık ile beraber ortaya çıkmakta olan bu olumsuz duyguların sebeplerine yönelik bugüne kadar çok az  bir sayıda çalışma yapıldı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde yer alan araştırmacılar tarafından yapılmış olan araştırmaya bakılırsa, yaklaşık  olarak 400 tane denekten  tam olarak ne kadar aç olduklarını açıklamaları istendi sonrasında ise kendilerine pozitif, nötr veyahut negatif duygular yaratabilmek amacıyla tasarlanmış rastgele seçilen fotoğraflar gösterildi. 3 grup fotoğrafın yanında rastgele bir şekilde seçilmiş, Çince  yazılmış bir yazı sembolü de deneklere gösterilerek memnuniyetlerini derecelendirmeleri konusunda bir istekte bulunuldu.

Aç durumdaki katılımcılar, sadece önce negatif duygu yaratabilmek maksadıyla tasarlanmış fotoğrafların sonrasında Çince olan sembolü negatif bir şekilde derecelendirdiler. Nötr veyahut  pozitif fotoğrafları görenler de sembole  hiç bir şekilde olumsuz tepki göstermedi.

Araştırmanın sonuçlarına bakılır ise öfkenin nedeni direkt olarak açlık değil, açlık ile ortaya çıkmış olan memnuniyetsizliğin öteki insanlara veyahut içinde bulunulmakta olan duruma yönelik çok güçlü bir duygu şeklinde yorumlanması.Bu haber 145 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

52.2%

30.4%

8.7%

8.7%

PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ