0850 304 27 40
  • BIST: 70.244 %2,44
  • Dolar: 3,0076 %-0,18
  • Euro: 3,2546 %-0,74
  • Altın: 106,23 %-0,40
18-06-2018 12:40 Kategori: KÜLTÜR | Bölge: TÜRKİYE

Artık Modern Bir Kütüphane Olacak

Artık Modern Bir Kütüphane Olacak
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Kültür ile Turizm Bakanlığı'nın tarafından, ülkemizin en büyük kütüphanesini kurmak amacıyla çalışmaların devam ettirileceği Rami Kışlası içerisinde, binaların restorasyonunun bitirilmesinin sonrasında milyonlarca sayıdaki kitap okurların istifadesine sunulmuş olacak. "

Kültür ile Turizm Bakanlığı'nın tarafından, ülkemizin en büyük kütüphanesini kurmak amacıyla çalışmaların devam ettirileceği Rami Kışlası içerisinde, binaların restorasyonunun bitirilmesinin sonrasında milyonlarca sayıdaki kitap okurların istifadesine sunulmuş olacak.

Rami Kışlası ayrıca, proje çalışması bittiği zaman 220.000 metrekarelik bir kullanım alanıyla İstanbul ilinin kültür ve  de sanat alanındaki çekim noktalarından bir tanesi durumuna gelecek.

Rami Kışlası'nın projesi konusunda bilgi vermiş olan İl Kültür ile Turizm Müdürü  görevindeki Coşkun Yılmaz, devasa büyüklükte yer alan alanın İstanbul ilinin cazibe merkezlerinden bir tanesi durumuna getirilmesinin planlanmakta olduğunu açıkladı.

Kültür ile Turizm Bakanlığı'nın Rami Kışlası'nı fazlasıyla özel bir yaklaşım ile fazlasıyla güzel bir projelendirmeye tabi tutmuş olduğunu açıklayan Yılmaz; ''Bu alan ülkemizin en büyük kütüphanesi şeklinde planlanıyor. İlk önce burda fazlası ile kapsamlı bir  tane şehir kütüphanesi yer alıyor olacak. Çocuk ile birlikte sanat gibi çok tematik kütüphaneler bulunacak. Şimdilik sadece 7 milyon tane kitabın içinde bulunacağı bir kütüphane olacağı öngörülüyor. Ancak bu sayı gelişmiş olan şartlara bağlı bir şekilde ileride daha fazla artırılır. Kütüphane  ise buranın üstlenmiş olduğu temel ve  de en önemli fonksiyonlardan bir tanesi. Ayrıca burası kültürel ile birlikte sosyal ve  de sanatsal bir şekilde çok değişik işlevlerin eş zamanlı, bir arada yürütülmekte olduğu fazlasıyla özel bir mekan olarak öne çıkacak. Dolayısı ile proje bittiği zaman dünyanın en büyük kitap ile kütüphane vadisi de ortaya çıkmış bulunacak.'' ifadeleri ile konuşma yaptı.Bu haber 177 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER KÜLTÜR HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

52.2%

30.4%

8.7%

8.7%

PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ