0850 304 27 40
  • BIST: 70.244 %2,44
  • Dolar: 3,0076 %-0,18
  • Euro: 3,2546 %-0,74
  • Altın: 106,23 %-0,40
20-06-2018 11:15 Kategori: KÜLTÜR | Bölge: TÜRKİYE

Kütüphanelerin Kültür Muhitleri Durumuna Getirileceğini Açıkladı

Kütüphanelerin Kültür Muhitleri Durumuna Getirileceğini Açıkladı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"İstanbul ili içerisinde yapılması planlanan yeni kültür ve sanat projelerine yönelik özel açıklamalar yapan Kültür Bakanı görevindeki Numan Kurtulmuş; ''Yaşayan Kütüphaneler'' isimli proje kapsamında kütüphanelerin, artık birer kültür muhitleri durumuna gelecek olduğunu bildirdi. "

İstanbul ili içerisinde yapılması planlanan yeni kültür ve sanat projelerine yönelik özel açıklamalar yapan Kültür Bakanı görevindeki Numan Kurtulmuş; ''Yaşayan Kütüphaneler'' isimli proje kapsamında kütüphanelerin, artık birer kültür muhitleri durumuna gelecek olduğunu bildirdi.

Topkapı Sarayı Müzesi içerisinde gerçekleştirilmiş olan ''Geleneksel Bayramlaşma Töreni'' ile ''Baklava Alayı'' isimli etkinliklere katılmış olan Kültür ile Turizm Bakanı  görevinde bulunan Numan Kurtulmuş, müze çalışanları ile bayramlaşıp, onlara ayrıca baklava da ikram etti.

Kültür ile sanatın büyük  bir oranda gelenekler vasıtası ile gelecek nesillere aktarılmış olduğunun altını çizmiş olan Kurtulmuş; ''Bu gerçekleştirilen törenin bu açıdan geçmişte yaşamış olduklarınızı hatırlamak, tarihte gerçekleştirilen güzel ve de çok önemli geleneklerimize sahip çıkabilmek, orada gerçekleşen güzellikleri kendi köklerimizin özel bir zenginliği şeklinde kabul ederek, bunları  daha sonraki gelecek nesillere aktarmak gibi  çok büyük bir sorumlulukla yerine getirilmiş olduğunu da ifade etmeyi isterim.'' şeklinde konuştu.

Kurtulmuş ayrıca, etkinlikten sonra basın mensuplarına İstanbul ili içerisinde gerçekleştirilecek kültür  ve sanat projelerine yönelik olarakta açıklama yaptı. Taksim Meydanı'nda yer alan Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) iyi proje ile birlikte yenilenme çalışmalarının hiç bir şekilde ara vermeden sürdüğünü de aktardı.

Ayrıca, AKM'nin Türkiye için çok büyük bir prestij projesi olabileceğine dikkati çekip, 2019 senesi içerisinde açılışının gerçekleştirileceğini söyledi.Bu haber 294 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER KÜLTÜR HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

52.2%

30.4%

8.7%

8.7%

PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ