0850 304 27 40
  • BIST: 70.244 %2,44
  • Dolar: 3,0076 %-0,18
  • Euro: 3,2546 %-0,74
  • Altın: 106,23 %-0,40
20-06-2018 11:00 Kategori: SAĞLIK

Hayatının En Büyük Şokunu Yaşadı

Hayatının En Büyük Şokunu Yaşadı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Üst solunum yolunda enfeksiyon tanısı konulduktan hemen sonra vücudu morarmaya başlamış olan Amerika Birleşik Devletleri asıllı kadın şikayetleri bir türlü sona ermediği için yeniden hastaneye gittiği zaman yaşamının en büyük şokunu yaşamış oldu. "

Üst solunum yolunda enfeksiyon tanısı konulduktan hemen sonra vücudu morarmaya başlamış olan Amerika Birleşik Devletleri asıllı kadın şikayetleri bir türlü sona ermediği için yeniden hastaneye gittiği zaman yaşamının en büyük şokunu yaşamış oldu.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Massachusetts eyaleti içerisinde yaşamını sürdüren 66 yaşında bulunan kadın gribe yakalandı. Kısa bir zaman sonrasında vücudu üzerinde morluklar meydana gelmeye başladı. 2 haftadan beri kuru öksürükten yakınmakta olan 66 yaşında bulunan kadına ise doktorlar üst solunum yolu enfeksiyonu tanısı koymuştu. Fakat kadının şikayetleri hiç bir şekilde kaybolmadı.

New England Journal of Medicine'da yer alan bir makaleye bakılırsa; sağ kısmındaki şiddetli ağrı ve de göğüs kafesi ile kalçasının arasında ortaya çıkan morluktan dolayı hastaneye gitmiş olan kadın, duyduklarının karşısında adeta şoke oldu.

Tomografi çektirdikten sonra kaburgası üzerinde çok ciddi  bir boyutta bir kırık tespit edilmiş olan kadında, kısa zaman sonra ise göğüs duvarında bir fıtık gerçekleşti. Vücudu  nerdeyse mosmor hale gelen kadına boğmaca teşhisi konularak antibiyotik tedavisine uygulanmaya başlandı.


Boğmaca öksürük ile kendini göstermekte olan, mikropların neden olduğu bulaşıcı haldeki bir teneffüs yolu rahatsızlığıdır. Yetişkinlerde ise uzun zamanlı bir öksürüğe neden olan hastalığın bebekler ile yaşlı insanlardaki etkileri fazlası ile tehlikeli.

 Bu haber 184 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

52.2%

30.4%

8.7%

8.7%

PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ