0850 304 27 40
  • BIST: 70.244 %2,44
  • Dolar: 3,0076 %-0,18
  • Euro: 3,2546 %-0,74
  • Altın: 106,23 %-0,40
16-06-2018 18:00 Kategori: GÜNDEM | Bölge: TÜRKİYE

Dönüş Çok Daha Erken Başladı

Dönüş Çok Daha Erken Başladı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Çanakkale ili içerisinde Ramazan Bayramını fırsat bilip yola çıkmış olan tatilcilerin dönüşleri erkenden başladı. "

Çanakkale ili içerisinde Ramazan Bayramını fırsat bilip yola çıkmış olan tatilcilerin dönüşleri erkenden başladı. Bayramın son gününde yoğunluğuna takılmamak amacıyla yola çıkmış olan tatilciler, Çanakkale'de yer alan feribot iskelesi içerisinde 1 kilometre uzunluğa sahip araç kuyruklarını oluşturdu.

Ramazan Bayramı'ndan önce ilk sırada İstanbul  ili olmak üzere Trakya'da yer alan farklı kentlerden yola çıkmış olan tatilciler, son günlerde yaşanması muhtemel yoğunluğu göz önüne alıp bir gün önceden yola çıkarak, Çanakkale'de yer alan feribot iskelesi içerisinde yaklaşık olarak 1 kilometrelik araç kuyruklarını oluşturdu. Bayramın 2. günü itibariyle Eceabat ilçesi ve de  Kilitbahir köyüne geçmeyi isteyen araç sürücüleri araç kuyruklarından dolayı zaman zaman saatler boyunca kendilerine sıra gelmesini bekledi.

Trafik polisleri ise, hem şehir içindeki trafikte yaşanan sıkışıklığı önleyebilmek, hem ise feribot sırasını düzenleyerek, araya kaynak yapmayı isteyenleri önlemek maksadıyla çok büyük bir çaba harcamakta.

Çanakkale Boğazı ile birlikte adalar arasındaki ulaşımı sağlamakta bulunan Gestaş Deniz Ulaşım Anonim Şirketi, Çanakkale ile Eceabat hattı üzerinde 4 tane, Çanakkale ile Kilitbahir hattı üzerinde 4 tane, Lapseki ile Gelibolu hattı üzerinde 5 tane, Kabatepe ile Gökçeada hattı üzerinde 3 tane, Geyikli ile Bozcaada hattı üzerinde 2 tane, Güney Marmara hattı üzerinde 1 tane feribot ve 1  tane deniz otobüsü olmak üzre toplamda 20 tane feribot sefer gerçekleştirmekte. Öte taraftan Çanakkale ilinden Eceabat ile birlikte Kilitbahir hattı üzerinde toplam 8  tane feribot ile Lapseki ve Gelibolu arasında yer alan 5 tane feribot saatsiz bir şekilde sefer yapmakta.Bu haber 122 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

52.2%

30.4%

8.7%

8.7%

PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ