0850 304 27 40
  • BIST: 70.244 %2,44
  • Dolar: 3,0076 %-0,18
  • Euro: 3,2546 %-0,74
  • Altın: 106,23 %-0,40
19-06-2018 12:15 Kategori: GÜNDEM | Bölge: TÜRKİYE

Ağrı İlinin Halkı Küçük Leyla İçin Seferber Oldu

Ağrı İlinin Halkı Küçük Leyla İçin Seferber Oldu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Ağrı ilinin Bezirhane köyü içerisinde bayramın 1. gününde kaybolduğu açıklanan 3,5 yaşında bulunan Leyla Aydemir’i bulabilmek amacıyla çalışmalar drone desteği ile beraber 5. günde devam ediyor."

Ağrı ilinin Bezirhane köyü içerisinde bayramın 1. gününde kaybolduğu açıklanan 3,5 yaşında bulunan Leyla Aydemir’i bulabilmek amacıyla çalışmalar drone desteği ile beraber 5. günde devam ediyor. Leyla’nın anne ile babası ise; ''Kızımız %90'lık bir ihtimalle kaçırıldı'' ifadelerine yer verdi.

Ağrı ili içerisinde ailesi ile bayramlaşmak amacıyla gitmiş olduğu dedesinin köyünde kaybolduğu açıklanan 3,5 yaşında bulunan Leyla Aydemir’i bulmak için havadan ve karadan  yapılan araştırmalar aralıksız olarak devam ediyor. Kent merkezi içerisinde oturmakta olan Nihat ile Şükran Aydemir çiftinin, bayramın ilk günü gitmiş oldukları Bezirhane köyü içinde kaybolduğu açıklanan kızları Leyla Aydemir'in bulunabilmesi maksadıyla köy ile çevresinde yer alan arazi, dere, kanal ve foseptik çukurları üstünde yoğunlaşan çalışmalar halen sürüyor. Jandarma ile AFAD'a bağlı ekiplerin yanı sıra güvenlik korucularının devam ettirdiği arama çalışmaları kapsamında, köyde bulunan ahır ile birlikte çatı, tandır evleri,  odunluk,  su dolu çukurlar, dere , su deposu ve  kanallar, Ağrı Belediyesine ait  olan vidanjör ile boşaltılarak kontrol edildi.

 AFAD ile jandarmaya bağlı ekipler, bir yandan da il merkezine doğru  uzanan 15 kilometrelik uzunluğa sahip yolu drone desteğiyle beraber taradı. Geniş ve de uzun arazi içerisinde boyu aşmakta olan buğday tarlalarını arama köpeklerini kullanıp kontrol etmiş olan ekipler, akşam saatlerine kadar da çalışmalarını ara vermeden devam ettirecek. Ağrı ilinden de Bezirhan köyüne gelmiş olan yüzlerce sayıdaki vatandaş arama çalışmalarına katılım gerçekleştirdi.Bu haber 177 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

52.2%

30.4%

8.7%

8.7%

PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ