0850 304 27 40
  • BIST: 70.244 %2,44
  • Dolar: 3,0076 %-0,18
  • Euro: 3,2546 %-0,74
  • Altın: 106,23 %-0,40
18-06-2018 11:00 Kategori: EKONOMİ | Bölge: TÜRKİYE

Çok Büyük Bir Vurgun

Çok Büyük Bir Vurgun
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Ülkemizin ilk dijital paralarından '‘Turcoin'' ile Hipper Anonim Şirketi’nde milyarlık vurgun yapılmış olduğu ortaya çıktı. Binlerce sayıdaki kişiyi dolandırmış olan yöneticiler birbirlerini suçlayıp kayıplara karıştılar. Alacaklılar ise tesisleri basmaya başladı. "

Ülkemizin ilk dijital paralarından '‘Turcoin'' ile Hipper Anonim Şirketi’nde milyarlık vurgun yapılmış olduğu ortaya çıktı. Binlerce sayıdaki kişiyi dolandırmış olan yöneticiler birbirlerini suçlayıp kayıplara karıştılar. Alacaklılar  ise tesisleri basmaya başladı.

Türkiye içerisinde milyarlık bir saadet zincirinin daha çöküşü yaşanmakta. Çiftlik Bank'ta gerçekleşti gibi tekrar Kıbrıs merkezli kurulmuş olan Hipper Anonim Şirketi'yle ''Ülkemizin ilk dijital para birimini yaşama geçirdik'' şeklindeki iddiayla ortaya çıkmış olan Turcoin kayıplara karışmış olan. Hipper Anonim Şirketi'nin %49 seviyesinde ortağı, Turcoin isimli markanın ise sahibi olarak öne çıkan Anafis Anonim Şirketi'nin Yönetim Kurulu Başkanı görevindeki Sadun Kaya'nın yurtdışına kaçmış olduğu iddia edilirken, Hipper Anonim Şirketi'nin öteki ortaklarına da hiç bir şekilde ulaşılamamakta. 10 ay içerisinde piyasadan 500 milyon Türk Lirası tutarında bir  para toplamış olan Hipper Anonim Şirketi yakın bir zaman öncesinde 22 tane yöneticisine de Mercedes markalı otomobil hediye etmişti.

Bir tane röportajda 5 milyar dolar tutarında bir cirolarının bulunduğunu ifade etmiş olan Anafis Anonim Şirketi'nin Yönetim Kurulu Başkanı görevindeki Sadun Kaya'ya telefon ile ulaşılabildi. Kendinin Hipper Anonim Şirketi'ndeki öteki ortakları tarafından kandırılmış olduğunu da iddia etmiş olan Kaya, şu ifadelere yer verdi;

''Sistem içerisinde toplanmış olan paradan benim hesabıma sadece 30 milyon Türk Lirası tutarında bir para geldi. Öteki ortaklar  ise benden habersiz bir şekilde 400 milyon Türk Lirası tutarında bir para toplamış. Şu anda herkes bütün  suçu bana atmayı istiyor. Yerimi hiç bir şekilde açıklayamam. Bana dekont yollayanlara ise ödeme yapmaktayım.''Bu haber 207 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

52.2%

30.4%

8.7%

8.7%

PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ