0850 304 27 40
  • BIST: 70.244 %2,44
  • Dolar: 3,0076 %-0,18
  • Euro: 3,2546 %-0,74
  • Altın: 106,23 %-0,40
18-06-2018 11:22 Kategori: DÜNYA | Bölge: TÜRKİYE

Türkmen Daire Başkanı'na Kerkük İçerisinde Suikast Düzenlendi

Türkmen Daire Başkanı'na Kerkük İçerisinde Suikast Düzenlendi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Irak'ın Kerkük kenti içerisinde, Sağlık Bakanlığına Bağlı bulunan Kerkük Planlama Dairesi Başkanı görevinde olan İstibrak Abdullatif, evinde uğramış olduğu suikast sonucunda yaşamını kaybetti. "

Irak'ın Kerkük kenti içerisinde, Sağlık Bakanlığına Bağlı bulunan Kerkük Planlama Dairesi Başkanı görevinde olan İstibrak Abdullatif, evinde uğramış olduğu suikast sonucunda yaşamını kaybetti.

Kerkük Polis Müdürlüğü'nün Basın Sorumlusu  görevindeki Afrasyav Kamil,  yapmış olduğu açıklama içerisinde, 'Irak'ın Sağlık Bakanlığına Bağlı bulunan Kerkük Planlama Dairesi Başkanı görevindeki İstibrak Abdullatif, evinde olduğu esnada kimliği belirsiz kişiler tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırı kapsamında yaşamını kaybetti.'' ifadelerine yer verdi.

Türkmen dairesinin başkanı görevindeki İstibrak'ın babasının da ev içerisinde ölü bulunmuş olduğunu açıklayan Kamil, polisin olay ile alakalı incelemesinin devam ettiğini kaydetti.

Kerkük kenti içerisinde son dönemlerde Türkmenlere yönelik  gerçekleştirilen suikastlar çok fazla dikkat çekmekte. Saldırıların hedeflerinde siyasetçi ve de öğretim görevlileri ilk sırada olmak üzre Türkmenler içinde değişik sosyal altyapıya sahip bulunan kişiler yer almakta. Kerkük içerisinde 8 ayda 21 tane  Türkmen  gerçekleştirilen silahlı saldırılar sonrasında yaşamını yitirdi.

Zengin durumdaki petrol yatakları bulunan Kerkük içerisinde yer alan Türkmenlere karşı 16 Ekim 2017 tarihinden bu zamana kadar değişik tarihlerde farklı silahlı saldırılar yapılmış olduğu açıklandı. Düzenlenen bu saldırıların ''suikast'' biçiminde  düzenleniyor olması ve çok büyük bir kısmının ''faili meçhul'' olarak kalmış olması, kent içinde yaşamakta bulunan bütün Türkmenleri de tedirgin etmekte.Bu haber 218 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER DÜNYA HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

52.2%

30.4%

8.7%

8.7%

PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ